Piektdienas vakara pastaiga Brīvības ielā

Aizsākot simtgades iniciatīvas notikumus mūsu pilsētā, aicinām ventspilniekus un pilsētas viesus doties pastaigā pa Brīvības ielu. Aicinām nesteidzīgi izstaigāt Brīvības ielu no viena gala līdz otram – jūs sagaida koncerti, izstādes, instalācijas, ekskursijas, izklaidējoši projekti un radošās darbnīcas, un tā ir tikai maza svētku programmas daļa.

Labāk orientēties Brīvības ielas notikumos jums palīdzēs vakara pastaigas plāns, kurš būs pieejams arī pasākuma laikā.

Vakara pastaigā varat doties jau no plkst. 19.00, kad ielas posmi atdzīvosies dažādām sajūtām un aktivitātēm.

 

1.No plkst. 19.00-22.00 izstādē “Viena nama stāsts” desmit planšetēs detalizēti tiks atspoguļota Gūtšmitu dzimtas un tās celtā nama Kuldīgas ielā 2 vēsture.

 

2. No plkst. 19.00- 21.00 visi pastaigas baudītāji aicināti atsaukties aicinājumam “IeBrien pļavā!”, kur Ventspils teātris uzburs ainiņas par dzīvi laukos un saimniekošanu lauku sētā. Neizpaliks arī dzīvnieku mīļošana un vizināšanās ar zirgu jāšus un pajūgā, kā arī veldzēšanās ar gardu pienu, par ko vairāk pastāstīs Latvijas Lauksaimniecības muzejs “Kalēji”.

 

3. No plkst. 19.00 – 22.00 nepalaidiet garām iespēju sasniegt virsotnes un izmēģināt klinšu kāpšanu.

 

 

4. Līdz pat plkst. 24.00 Brīvības ielas atmosfēru bagātinās Ventspils fotokluba “Moments” sagatavotā foto izstāde – instalācija “Nebrīve. Brīve. Brīvība”.

 

5. Skolēnu veidotajā “Vecmāmiņas stāstu segā” varēsiet atrast atmiņu stāstus par Latviju un tās vēsturi.

 

6. Mazākie pastaigas dalībnieki no plkst. 19.00 – 22.00 būs īpaši gaidīti “Bērnu kvartālā”, kur tiks, dota “Zaļā gaisma mūzikai”, uzstāsies Ventspils vokāli instrumentālā grupa „WINDY TEMPER”, notiks zīmēšana uz asfalta un darbosies tehniski radošās darbnīcas, savukārt radošā apvienība “Kašera sapņu fabrika” aicinās piedalīties muzikāli izglītojošajā rotaļu programmā bērniem “Mildas noslēpumi”.

 

7. Ar aicinājumu “Iemīlies Ventspilī!” Brīvības ielas vakara pastaigā piedalīsies arī Tūrisma informācijas centrs, kas pavasara sezonā vēlas akcentēt daudzveidīgās aktīvās atpūtās iespējas Ventspilī un aicinās bērnus iesaistīties radošās un izzinošās spēlēs, iepazīstot Ventspils pilsētu kā aktīvai atpūtai draudzīgu pilsētu. Pasākuma laikā darbosies arī izbraukuma Ventu banka. Būs pieejami arī jaunākie drukātie tūrisma materiāli ar 2018. gada pasākumu kalendāru. Šeit atradīsiet arī “Piektdienas vakara pastaigas Brīvības ielā” maršruta planus.

 

8. Turpinot pastaigu, neaizmirstiet iegriezties arī “Ventspils siltums” katlu mājā. Atvērto durvju dienā no plkst. 19.00-22.30 varēsiet doties ekskursijā un uzzināt, kā rodas siltums, ar ko apsilda Ventspils mājokļus.

 

9. Nepalaidiet garām arī Uguns šovu, kas sāksies plkst. 22.10.

 

10. Ar devīzi “Par Latviju!” pasākumā piedalīsies Zemessardzes 46. kājnieku bataljons, pastāstot par karjeras iespējām Zemessardzē. Izmantojiet iespēju pārbaudīt savas spējas zemessargu sagatavotajos pārbaudījumos!

 

11. Laikā no plkst. 19.00 – 22.00 piektdienas vakara pastaiga Brīvības ielā sniegs iespēju aizceļot pagātnē un pakavēties 80-to gadu atmosfērā. Par sava veida portālu pagātnē šajā vakarā kļūs garāžu kooperatīvs “Signāls VP”, jo šeit būs atrodami 20. gadsimta 80-tajiem raksturīgākie auto, Kandžas Laboratorija, bufete, zolītes turnīrs un citi pagātnes objekti. Šī noteikti ir vieta gan tiem, kas šos laikus atceras, gan tiem, kas par tiem ir dzirdējuši tikai nostāstus.

 

12. Nedaudz maģijas vakara gaismā uzburs iluzionists Robijs Trankalis ar burvju trikiem.

 

13. No 19.00-23.00 notiks īstens “Podnieku dumpis” ar andeli, podnieku darbnīcām un citiem brīnumiem.

 

14. Ņemiet līdzi labu garastāvokli, kompāniju un groziņu un atpūtieties Muzikālajā piknikā pļavā:

 

  • Plkst. 20.00 – 21.00 ar koncertprogrammu “Viena zeme, viena saule” uzstāsies “Dzeguzīte”, N.Rutulis un I. Sutugova ar pavadošo grupu.
  • Plkst. 21.00 – 22.00 svētkus turpinās Svinamo un nesvinamo dienu orķestris “Ducele”.
  • Plkst 22.00 – 23.00 uzstāsies “Lauku muzikanti”. Par pasākuma atmosfēru parūpēsies pasākuma vadītājs aktieris Gints Grāvelis,
  • Plkst. 23.00 – 2.00 aicinām izlocīt kājas Atmodas laika diskotēkā kopā ar DJ GOBZIŅU.

 

Iestājoties vakara krēslai, no plkst. 22.00-2.00, dažādos Brīvības ielas posmos būs iespējams aplūkot gaismu un projekciju sēriju “Tikai viens vakars Brīvības ielā”:

 

 

15. Videoprojekcija “Izkrāso pats”– uz Brīvības ielas 11 mājas fasādes atdzīvosies bērnu, pašvaldības iestāžu un uzņēmumu darbinieku fantāzijas lidojumos veidoti fasādes dizaini.

16. “Gaismu spēles” (Brīvības 21).

17. Plkst. 23.00, 23.30, 24.00, 00.30 Gaismu un videoprojekciju uzvedums “Laika upe” (Brīvības 32).

18. Videoprojekcija “Govs hameleons” (Skvērā pie Panteļejeva govs).

19. “Videospēļu piedzīvojumi” (Brīvības ielas 38 mājas gala siena)

20. “Brīvības pieminekļu parāde” (Brīvības ielas gals).

 

 

 

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Valsts reģionālās attīstības aģentūru, Latvijas Lielo pilsētu asociāciju, kā arī ar Ventspils muzeju, Ventspils Galveno bibliotēku, Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju, citām Ventspils iestādēm un nevalstiskajām organizācijām.

Foto: J. Presņikovs