Nedēļas nogalē Ventspilī atklās vasaras tūrisma un velosezonu

Jau šo sestdien, 12. maijā, Piedzīvojumu parku un pilsētas ielas piepildīs velobraucēji, un jau tradicionāli ar krāšņu velobraucienu tiks atklāta Ventspils vasaras tūrisma un velo sezona. Mazākajiem braucējiem līdz 7 gadu vecumam starts Bērnu distancē paredzēts plkst. 10:15, bet starts visiem pārējiem dalībniekiem Garajā distancē paredzēts plkst. 11:00.

Velobrauciena moto ir “Ieripo vasarā 2018”, tādēļ ikviens velobrauciena dalībnieks ir aicināts padomāt par sava velosipēda un apģērba krāšņu un atraktīvu noformējumu atbilstoši moto. Kā jau ierasts, interesantākā noformējuma īpašnieki saņems pārsteiguma balvas! Pavisam plānots apbalvot dalībniekus sešās dažādās nominācijās.

Velobrauciens notiks divās trasēs: 2,1 km garajā bērnu trasē un 8,6 km garajā trasē.

Bērnu distances (2,1 km) maršruts: Starts Piedzīvojumu parkā – Saules iela – Pionieru iela – Ganību iela – Krustkalnu iela – finišs Piedzīvojumu parkā.

Garās trases (8,6 km) maršruts: Starts Piedzīvojumu parkā – Saules iela – Lielais prospekts – Kroņu iela – Loču iela – K.Valdemāra iela – Ostas iela – Prāmju iela – Kuldīgas iela – Ganību iela – Krustkalnu iela – finišs Piedzīvojumu parkā.

Pulcēšanās vietā, pie Piedzīvojuma parka galvenajiem vārtiem, mazos velo braucējus uzmundrinās jautra bērnu mūzika, sagaidīs tēli – Bitīte, Mārīte un Teliņi.

Velobraucienam iepriekš nav jāreģistrējas.

Finiša zonā visi velobrauciena dalībnieki saņems ne tikai sertifikātu un uzlīmi, bet arī speciālu kuponu, kas dos iespēju piedalīties loterijā, kuras galvenā balva būs velosipēds, bet bērnu velobrauciena dalībnieki saņems speciālu kuponu, kas dos iespēju bez maksas izmantot vienu no Piedzīvojumu parka atrakcijām. Atsevišķu balvu – pateicības, saņems kolektīvi ar vairāk kā 30 dalībniekiem, skolas ar vairāk kā 100 dalībniekiem.

Pasākuma laikā darbosies izbraukuma Ventu banka.

Par jautru noskaņojumu ikvienam rūpēsies Ventspils Mūzikas vidusskolas sitamo instrumentu grupa, animāciju tēli ar dažādām aktivitātēm bērniem, Ventspils bērnu vokālie ansambļi „Mazā Prinča planētas” un “Cita planēta”, un grupa „Crazy Dolls”.

 

PASĀKUMA NORISE:

10.00 – 10.15    Bērnu velobrauciena dalībnieku pulcēšanās

10.15                 Starts Bērnu velobraucienam un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. 2,1km

10.30                 Bērnu velobrauciena finišs

10.30 – 13.00    Aktivitātes Tūrisma informācijas centra piedzīvojumu teltī

10.30 – 10.55    Velobrauciena dalībnieku pulcēšanās

10.40 – 11.20    Koncerts bērniem

10.40 – 13.00    Aktivitātes bērniem

10.40 – 10.55    Muzicē sitamo instrumentu grupa Jēkabs Macpans un draugi

10.55                 Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja uzruna

11.00                Starts Velobraucienam bungu ritmos. Distance 8,6 km.

11.20                Sertifikātu un uzlīmju saņemšana. Spēka putras baudīšana

11.40 – 12.00   Muzicē grupa “Crazy Dolls”

12.10 – 12.30   Velobrauciena nomināciju apbalvošana un galvenās balvas izloze

12.30 – 13.30   Muzicē grupa “Crazy Dolls”

 

Atceries par drošību!

 

Atgādinām, ka, dalībniekiem piedaloties velobraucienā, jāizmanto aizsargķivere, kura kritiena gadījumā pasargā braucēja galvu no smagām traumām. Neviens riteņbraucējs nav pasargāts no paša nejaušām kļūdām. Labāk, lai krītot saskrāpējas un ieplaisā ķivere, nevis gūsti traumas Tu pats! Likums nosaka, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam ķivere ir obligāta.

 

Satiksmes ierobežojumi

 

Sakarā ar Ventspils vasaras tūrisma un velosezonas atklāšanas pasākumu no plkst. 10:00 līdz plkst. 12:00 velobrauciena trasēs būs satiksmes ierobežojumi un ielu slēgšana, kā arī tiks ierobežota sabiedriskā transporta kustība pilsētā, tāpēc iespējama autobusu kavēšanās.

 

Informāciju par izmaiņām sabiedriskā transporta kustībā variet uzzināt zvanot pa tālruni 63622422.

 

Pasākums organizēts ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros!

http://www.visitventspils.com/lv/pasakumu-kalendars/20027/

https://www.facebook.com/events/219396782161186/

 

Avots: Ventspils pilsētas domes Sporta pārvalde